Sterowanie

Wysoka precyzja w otwartych i zamkniętych pętlach sterowania dla maszyn i systemów - w atrakcyjnej cenie. B&R eliminuje tę pozorną sprzeczność, dzięki wysokiemu stopniowi skalowalności swoich systemów sterowania...

Więcej

Napędy

Kompleksowe podejście B&R do sterowania napędami Generic Motion Control (GMC) łączy w sobie pozycjonowanie pojedynczych osi, przekładnie oraz profile krzywek elektronicznych, sterowanie CNC i funkcje robotyki. Jeśli dodać do tego opartą na sieciach technologię bezpieczeństwa o krótkich czasach reakcji, otwiera to możliwości całkowicie nowych koncepcji projektowania i budowy maszyn...

Więcej

Wizualizacja

Niezależnie czy obsługa odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, przycisków funkcyjnych czy kombinacji obu metod, panele operatorskie B&R zapewniają niezrównany komfort i ergonomię. Wysokiej jakości wyświetlacze z szerokim kątem widzenia umożliwiają przegląd wszystkich stanów maszyny i systemu... 

Więcej
COFNIJ
16 12.2019

Cyfrowa transmisja obrazu za pośrednictwem B&R SDL4

Smart Display Link 4 służy do przesyłu wszystkich kanałów komunikacyjnych pomiędzy komputerem PC a panelem HMI. W tym celu wykorzystuje standardowy przewód Ethernet, zachowuje również niezależność względem systemu operacyjnego oraz oprogramowania.

B&R przedstawia nową generację interfejsu panelu HMI

B&R niedawno wprowadziła czwartą generację technologii wyświetlania obrazu Smart Display Link (SDL). SDL4 bazuje na HDBaseT 2.0, jego zasięg wynosi nawet do 100 metrów pomiędzy komputerem przemysłowym a urządzeniem wyświetlającym. To znacznie ułatwia podłączanie wielu rozproszonych paneli w rozbudowanych maszynach.

Nawet do 100 m

SDL4 umożliwia przesyłanie zawartości ekranu i innych danych na znacznie większe odległości. Możliwe jest osiągnięcie dystansu do 100 metrów między komputerem a wyświetlaczem. Dodatkowym atutem SDL4 jest to, że wykorzystuje on standardowe przewody Ethernet, co bardzo mocno redukuje koszty w przypadku instalacji prowadzonych na dużych obszarach. Cienki przewód w połączeniu z niewielkich rozmiarów wtyczką RJ45 jest idealnym rozwiązaniem dla zastosowań wymagających kompaktowych rozmiarów, jak otwory przelotowe czy ruchome wysięgniki.

Praca do 4 paneli HMI z jednym komputerem

Konwerter SDL4 pozwala na podłączenie trzech paneli do jednego komputera. Czwarty Automation Panel wyświetlający różne treści może być również obsługiwany za pomocą dodatkowego interfejsu SDL4. Takie rozwiązanie jest odpowiedzią B&R na potrzeby nowoczesnych systemów produkcyjnych, które coraz częściej wyposażone są w wiele lokalnych paneli operatorskich.

Brak zależności od systemu operacyjnego i oprogramowania

Modułowa konstrukcja systemów PC i paneli B&R umożliwia wyposażenie każdego Automation Panel w interfejs SDL4. Technologia transmisji SDL4 jest niezależna od oprogramowania i systemów operacyjnych. Integruje wszystkie kanały komunikacyjne - w tym USB, ekran dotykowy i klawisze funkcyjne - w jednym kablu. SDL4 przesyła wszystkie nieskompresowane sygnały w wysokiej rozdzielczości dla uzyskania optymalnej jakości obrazu.

Więcej na www.br-automation.com

Wydawnictwa dokonujące przedruku opublikowanych tu informacji prasowych prosimy o przesłanie ich kopii do:
B&R Industrial Automation GmbH
Corporate Communications
B&R Strasse 1
A-5142 Eggelsberg