Sterowanie

Wysoka precyzja w otwartych i zamkniętych pętlach sterowania dla maszyn i systemów - w atrakcyjnej cenie. B&R eliminuje tę pozorną sprzeczność, dzięki wysokiemu stopniowi skalowalności swoich systemów sterowania...

Więcej

Napędy

Kompleksowe podejście B&R do sterowania napędami Generic Motion Control (GMC) łączy w sobie pozycjonowanie pojedynczych osi, przekładnie oraz profile krzywek elektronicznych, sterowanie CNC i funkcje robotyki. Jeśli dodać do tego opartą na sieciach technologię bezpieczeństwa o krótkich czasach reakcji, otwiera to możliwości całkowicie nowych koncepcji projektowania i budowy maszyn...

Więcej

Wizualizacja

Niezależnie czy obsługa odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, przycisków funkcyjnych czy kombinacji obu metod, panele operatorskie B&R zapewniają niezrównany komfort i ergonomię. Wysokiej jakości wyświetlacze z szerokim kątem widzenia umożliwiają przegląd wszystkich stanów maszyny i systemu... 

Więcej
COFNIJ
26 02.2020

Oko maszyny

Kamery B&R są również dostępne z funkcją zintegrowanego oświetlenia.

B&R prezentuje w pełni zintegrowane systemy wizyjne.

Wejście B&R na rynek systemów wizyjnych maszyn opiera się na dwóch wariantach kamer: Smart Sensor i Smart Camera. Ponieważ sprzęt jest całkowicie zintegrowany z systemem automatyzacji, kamery można synchronizować z funkcjami maszyny z mikrosekundową precyzją.

Kamera Smart Sensor została zaprojektowana do wdrożenia pojedynczej funkcjonalności wizyjnej maszyny, na przykład do odczytu kodu QR lub wykrywania pozycji. W przeciwieństwie do innych urządzeń w tej klasie nie ma potrzeby instalowania dedykowanego sprzętu dla każdej z funkcji. Zamiast tego użytkownik w prosty sposób konfiguruje odpowiednią funkcję Smart Sensor w środowisku Automation Studio. Producenci OEM mogą posiadać tylko jeden typ kamery do obsługi szerokiej gamy aplikacji.

Skalowalny sprzęt

Jeżeli wymagana jest więcej niż jedna funkcja, z łatwością można przejść na bardziej wszechstronną kamerę Smart Camera. Posiadane oprogramowanie aplikacyjne, ustalone parametry oraz modele mogą być nadal używane. Bez względu na wybór kamery, instalacja jest bardzo prosta. Wystarczy połączyć kamerę z siecią maszyny, a ona automatycznie pobierze ze sterownika wszystkie niezbędne ustawienia.

Optymalna jakość obrazu

Smart Sensor i Smart Camera są wyposażone w jedną z trzech matryc o rozdzielczości od 1,3 do 3 megapikseli. Wszystkie trzy matryce charakteryzują się dużym rozmiarem pikseli, wysoką czułością oraz małym szumem. Gwarantuje to optymalną jakość obrazu nawet w przypadku aplikacji o dużych prędkościach. Oświetlenie może mieć formę wbudowanych diod LED lub zewnętrznej listwy świetlnej albo reflektora.

Obudowa może mieć wbudowany obiektyw lub posiadać standardowe mocowanie C. Zintegrowane obiektywy są wyposażone w elektroniczną korektę ostrości i są dostępne w różnych opcjach długości ogniskowej od 4,6 do 25 mm. Wszystkie obiektywy B&R zostały specjalnie zoptymalizowane dla czujników obrazu stosowanych do uzyskania maksymalnej ostrości i optymalnej jakości obrazu.

Wystarczy jeden przewód

Kamera wymaga tylko jednego przewodu. Kamera jest zintegrowana z siecią maszyny poprzez złącze hybrydowe M12, które zapewnia również niezbędne zasilanie prądem stałym o napięciu 24 V. Drugie złącze hybrydowe pozwala na łatwe szeregowe połączenie z dodatkowymi kamerami lub elementami oświetlenia B&R.

Więcej na www.br-automation.com

Wydawnictwa dokonujące przedruku opublikowanych tu informacji prasowych prosimy o przesłanie ich kopii do:
B&R Industrial Automation GmbH
Corporate Communications
B&R Strasse 1
A-5142 Eggelsberg